Airbnb – ubytování

6
Čvn
2016
blog

Společnost Airbnb je webová služba zprostředkující pronájem ubytování a my pro tebe máme jednoduchý návod a shrnutí, jak tuto unikátní službu pronájmu ubytování využít.

Společnost Airbnb je webová služba zprostředkující pronájem ubytování. Byla založena v roce 2008 a mimo širokou nabídku možností ubytování nabízí i jednoduchý způsob, jak zpeněžit své vlastní nevyužité ubytovací kapacity.

V současné době pokrývá Airbnb svou nabídkou více než 191 zemí světa*.

K využití služeb Airbnb se musíš nejdřív zaregistrovat a vytvořit si osobní stránku s profilem.

Čím více informací o sobě vyplníš, tím lépe. K vyplnění informací se můžeš vrátit i později ve správě svého profilu. Pro rezervaci ubytování však musíš vyplnit celý svůj profil, aby si hostitelé mohli udělat obrázek o tom, kdo jsi.

Správu profilu najdeš v základním menu po najetí/kliknutí na svůj profil v pravém horním rohu. Zde si můžeš prohlížet a spravovat své plánované cesty, upravovat profil apod.

Palubovka

 

Postup rezervace ubytování

do vyhledávacího pole na úvodní stránce zadej cíl své cesty a termín a pak už jen vybírej a prozkoumávej nabídky.

vyhledávání

Pro konkrétní požadavky můžeš následně využít filtry pro vyhledávání. Můžeš vybírat podle typu ubytování, ceny a lokality. Například, pokud chceš poznat nové přátele a chceš bydlet u hostitele, zadej „Soukromý pokoj“ nebo „Sdílený pokoj“. Naopak pokud si chceš pronajmout celý dům nebo byt, vyber filtr „Celý dům/byt“. Z dalších kritérií lze zmínit lokalitu ubytování. V pravé části vidíš lokalizaci vyhledaných ubytování na mapě dle zadaných kritérií. Výběr konkrétních parametrů může vypadat např. následovně.

budapest_filtry

U nabídek jsou zveřejňovány fotky nabízeného ubytování, profily hostitelů a hodnocení. Každá nabídka ubytování je spojena s profilem hostitele, kde najdeš doporučení od ostatních uživatelů, hodnocení od dřívějších hostů včetně hostitelovy odezvy. Zde můžeš najít cenné informace od lidí, kteří s daným ubytováním mají svou osobní zkušenost. Nepodceňuj tuto užitečnou možnost, najdi chvilku času a pročti si několik posledních referencí.

vyběr 1 vyběr 2 vyběr 3

 

Výběr, rezervace ubytování a platba

Existují v podstatě 3 způsoby, jak rezervovat ubytování na Airbnb. Pokud máš vyplněný celý svůj profil, aby si hostitelé mohli udělat obrázek o tom, kdo jsi, můžeš požádat o rezervaci buď kliknutím na tlačítka Kontaktovat hostitele nebo Požádat o rezervaci, nebo můžeš provést Okamžitou rezervaci (záleží na tom, co je v nabídce hostitele). Pokud použiješ tlačítko Požádat o rezervaci nebo tlačítko Okamžitá rezervace, budeš vyzván/a k zadání platebních údajů, aby ti server mohl rezervaci podržet.

Tlačítko Požádat o rezervaci odešle hostiteli žádost na konkrétní termín. Hostitel pak má možnost žádost buď přijmout, nebo zamítnout. Jakmile hostitel na tvou žádost zareaguje, přijde ti email. Platba neproběhne, dokud hostitel tvou rezervaci nepotvrdí. Jakmile ji schválí, platba bude zpracována. Pokud do 24 hodin nic neobdržíš, tvá žádost automaticky vyprší a platba neproběhne.

Tlačítko Okamžité rezervace potvrdí rezervaci okamžitě a uzavře hostitelův kalendář na zvolený termín. Platba bude zpracována a doklad o zaplacení spolu s podrobnostmi tvé cesty ti přijdou emailem.

Pomocí tlačítka Kontaktovat hostitele máš možnost prostřednictvím zpráv kontaktovat hostitelem a zjišťovat další informace o jeho nabídce, popřípadě diskutovat o svých konkrétních požadavcích, o podrobnosti své cesty apod.

Po úhradě rezervace ti Airbnb pošle email s podrobnostmi cesty, dokladem o zaplacení a kontaktními údaji tvého hostitele. V sekci „Mé cesty“ na stránce svého osobního účtu si můžeš najít detaily rezervace, upravovat své plány, nebo rezervaci zrušit.

 

Tipy a rady

Před realizací cesty pošli svému hostiteli zprávu a domluv si s ním podrobnosti příjezdu, jako je čas, či předávka klíčů. Můžeš využít i Airbnb aplikaci pro chytré telefony. Já měl takovou zkušenost, že majitelka bytu byla zrovna mimo město, během cesty na cílové místo jsme si vyměnili několik mejlů, kde jsem upřesnil čas příjezdu, v domluvenou hodinu na mě u bytu čekala její mamka s klíčem, který mi předala, domluvili jsme si čas odjezdu a klíčky jsme pak nechali ve schránce.

Pokud zvažuješ delší návštěvu, nebo si domluvíš nějaký společný plán s hostitelem, který ti třeba nabídne vyzvednutí na nádraží/letišti apod., zkus myslet na nějaký uvítací dárek. I malá drobnost udělá radost. Třeba tě na oplátku odmění společnou večeří nebo uvítacím drinkem.

Pokud během cesty nastanou nějaké potíže, kontaktuj svého hostitele. Ve většině případů je právě on tou nejlepší osobou, která ti může pomoci. V opačném případě můžeš kontaktovat podporu Airbnb.

Po ukončení cesty dostaneš možnost napsat hodnocení hostitele a jeho nabídky ubytování, aby se z tvé zkušenosti mohli poučit další cestovatelé. Hostitel bude mít rovněž šanci reagovat na tvůj příspěvek a ohodnotit tebe.

 

Jak získat a uplatnit slevu na rezervaci ubytování

Kredit na rezervaci ubytování získáš např. provedením registrace přes odkaz níže.

Pokud jsi obdržel/a kupón z Airbnb, najdeš ho ve svém emailu. V tuto chvíli se tyto kupóny nezobrazují automaticky u tvého profilu na airbnb.cz.

Sleva na ubytování se ti automaticky objeví na stránce platby ubytování ve formě kupónu, při rezervování oprávněné rezervace. Pokud se kredity automaticky neobjeví, znamená to, že tato rezervace není oprávněná. Oprávněnou rezervací se rozumí rezervace, jejíž hodnota před přidáním poplatků hosta nebo daní je minimálně 75 USD (cca 1 805 Kč).

Slevu na své první ubytování získáš kliknutím na obrázek

!!Chci slevu 725 na své první ubytování!!

Postup uplatnění získaného kreditu u oprávněné rezervace

Pokud jsi obdržel/a kupón z Airbnb, najdeš ho ve svém emailu. V tuto chvíli se tyto kupóny nezobrazují automaticky na airbnb.cz.

Na stránce platby při rezervování klikni na kód kupónu vedle mezisoučtu.

Zadej kód a klikni na uplatnit.

vyběr 4

Na jednu rezervaci lze uplatnit pouze jeden kupón, a to jednorázově.

 

Jak získat další cestovní kredity

Jako uživatel služby Airbnb máš možnost získávat další cestovní kredity, a to když doporučíš Airbnb svým známým. Na rozdíl od kupónů jsou tyto kredity automaticky uplatněny, když si rezervuješ pobyt.

 

Zdroje:

*O nás. Airbnb. [online]. 14.6.2016 [cit. 2016-06-14]. Dostupné z: https://www.airbnb.cz/about/about-us

 

Doufáme, že budeš se službou Airbnb spokojen!

Tím, že uděláš registraci na Airbnb přes odkaz v článku, pomůžeš i našemu webu cestujsvetem.cz

Redakce Cestujsvětem.cz

 

!!Chci slevu 725 na své první ubytování!!

Prosím ohodnoťte

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 8029Booking.com

Redakce

Redakce

Počet příspěvků: 15

Nad “Airbnb – ubytování” přemýšlí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *