Australia trip 5/5

4
Dub
2018
story

Australský sen se proměnil ve skutečnost, a ačkoli to bylo jen na několik dní, rozhodně to stálo za to. V Sydney jsem surfoval na proslulé pláži Manly Beach. V Blue Mountains jsme se toulali 4 dny a vylezli krásnou multi délku Sweet Dreams. Melbourne mě nadchlo životním stylem. Trip jsem zakončil výletem po Great Ocean Road a skvělým kafem.

Australský sen se proměnil ve skutečnost. Ano, tak by se dal popsat můj výlet do Austrálie. Byl to můj dlouholetý sen a ačkoli to bylo jen na několik dní, rozhodně to stálo za to. Austrálie byla po Thajsku a malajsijském Kuala Lumpur poslední zemí na mém cestovatelském kolečku z Nového Zélandu. Nejdříve jsem zamířil do Sydney, kde jsem obhlédl vyhlášené surfařské pláže. Surfovat jsem byl na Manly Beach a Palm Beach.

Bondi Beach – proslulá pláž v Sydney, která patří mezi oblíbená místa celebrit a turistů.

Bondi Beach – proslulá pláž v Sydney

Tamarama Beach a hned za ní Bronte Beach – Surfařské pláže jižně od Sydney, kousek od Bondi Beach.

Tamarama Beach, surfařské pláže jižně od Sydney, kousek od Bondi Beach

Manly Beach – surfařské pláže severně od Sydney. Na tuhle pláž jsem se těšil od té doby, co jsem přičichl k surfingu. Ačkoli nejsem žádný profík, chytl jsem tady první a taky poslední svoji australskou vlnu.

Palm Beach – surfařské pláže severně od Sydney

Po průzkumu okolních surfařských pláží jsem zamířil rovnou do centra města k Circular Quay a vychutnal si příjemný západ slunce u ikonické budovy Opery a Harbour Bridge.

Sydney – Circular Quay

Opera House v Sydney

Harbour Bridge

Dobré načasování mé návštěvy přes velikonoční svátky znamenalo 4-denní výlet do Blue Mountains za skalním lezením. Díky skvělým průvodcům jsem si vychutnal KPČ (kulturně poznávací činnost, pozn. redakce) na několika opravdu krásných view pointech. Dali jsme si výlet k jeskyním Jenolan Caves, které jsou označovány za největší, nejpozoruhodnější a nejznámější jeskyně v Austrálii. Z vyhlídkových míst na Blue Mountains jsme byli na Pulpit Rock Lookout a Anvil Rock u městečka Blackheath. Nemohli jsme vynechat ani nejznámější vyhlídku Echo Point v Katoombě, ze které jsme měli skalní věže Three Sisters jako na dlani. Mimo to jsme si užili spoustu skvělých panoramat během skalního lezení v oblastech Mezzaluna Area, Mount Boyce a Sublime Point. Kempovali jsme u Mount York, kousek od městečka Mount Victoria.

Blue Mountains

Blue Mountains – Three Sisters

Blue Mountains – příprava lezeckého materiálu

Sweet Dreams – dle lezeckého průvodce je cesta označována za nejpopulárnější vícedélku v Blue Mountains. Lezli jsme s Ivčou a byl to skvělý zážitek.

Skalní lezení v Blue Mountains – Mezzaluna Area

Jeskyně Jenolan caves

Jeskyně Jenolan caves. Zajímavou skutečností je, že ačkoli jsou celé Blue Mountains pískovcové, Jenolan Caves jsou vápenec.

Kempík u Mount York v Blue Mountains. Parádní výlet s Ivčou a Pavlem.Booking.com

Ze Sydney jsem zamířil do Melbourne. Projeli jsme vyhlášenou The Great Ocean Road až k městečku Port Campbell. Byli jsme na Bells Beach, kde se každoročně jezdí prestižní surfařské závody Rip Curl Pro. V Lorne, které je někdy označováno za Gold Coast jižního pobřeží, jsme si vychutnali piknik na pláži. V Appolo Bay jsme dali kafe a zmrzlinu. Západ slunce jsme si užili u vápencových skalních útvarů Twelve Apostles na břehu národního parku Port Campbell. V Timboonu jsme ochutnali vyhlášenou zmrzlinu a také whisky z lokální destilérie.

Melbourne – město se skvělou kulturou, plné street kaváren a hipsterských podniků

The Bells Beach – světový surfing spot, konají se zde např. surfařské závody Rip Curl Pro.

Bells Beach

12 Apostles – The Great Ocean Road

12 Apostles – The Great Ocean Road

Loch Ard George a Loch Ard Wreck lookout – Great Ocean Road

12 Apostles – Great Ocean Road

Zmrzlinárna v Timboon

Timboon Hotel – pivinko

Prosím ohodnoťte

Umístění

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 3074Booking.com

Klokan

Počet příspěvků: 24

Externí odkazy

cestujsvetem.cz

Nad “Australia trip” přemýšlí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *