Cestování 5/5

11
Lis
2019
blog

V článku najdete několik užitečných tipů k cestování i s odkazy.

Ahoj, začátkem listopadu jsme se ženou koukli na Kanárské ostrovy. Volba padla na Tenerife, kam jsem se chtěl vždycky podívat. Dominantní Teide jsem už viděl několikrát z letadla, dokonce i z ostrova La Palma nebo z největšího ostrova Gran Canaria. Na vrchol jsme se sice nedostali, ale pohledů na něj jsme si užili až až.
Dlouho jsem nic nenapsal a je na čase se podělit o několik nástrojů, které dnes při cestování využívám.

 

Ubytování: určitě AirBNB nebo Booking.com

Oba portály mají své výhody i nevýhody, ale vždy využiji jeden z nich.
Pokud ještě nemáte účet u AirBNB, tak můžete získat slevu na svůj první pobyt -> registraci proveďte přes následující odkaz

Návod včetně podrobného popisu najdete v článku, který jsem napsal již dříve.

 

Platební karta: REVOLUT


Nespornou výhodou této platební metody je mobilní aplikace, kde můžete přidávat virtuální karty pro online platby a využívat různé měnové účty bez poplatků.
Platební kartu obdržíte bezplatně poštou do několika dní od registrace.
Kdykoliv si můžete otevřít účet v jakékoli cizí měně, převést si tam libovolnou sumu peněz s nejlepším dostupným kurzem (kurz je vždy lepší, než nabízí bankovní instituce a směnárny na Českém trhu).
V aplikaci je řada dalších funkcí, včetně obchodování na burzách, akciových trzích, krypto apod. Opět je vše zdarma (do určité části počtu/velikosti obchodů, ale pro začátek ideální možnost si něco vyzkoušet).
Po registraci přes následující odkaz získáte bonus ve výši 300 Kč.
Za mě je to pecka letošního roku!!

Chci se zaregistrovat pomocí odkazu a získat zdarma kartu Revolut, která nabízí skvělé měnové kurzy v zahraničí. https://revolut.com/referral/vojtec5rxa

 

Lokální autopůjčovny

Například letos jsem měl velmi pozitivní zkušenost s lokální autopůjčovnou na Kanárských ostrovech.
Oproti tradiční Rentalcars jsem neplatil zbytečně velké poplatky za dodatečné služby (pojištění apod) a neměl jsem problémy ani s depositem na kreditní kartě, žádný totiž nebyl.
Registrace automobilu byla provedena přímo prostřednictvím webové stránky poskytovatele. Žádná platba dopředu. Žádné nucení dokoupení dalších služeb. Rychlá komunikace na přepážce, kde jsem zaplatil objednané služby a rezervované auto. Nebyl mi stržen ani žádný deposit z kreditní karty, což přičítám skutečnosti, že jsem si připlatil allinclusive pojištění za 6 EUR na den, což je parádní cena oproti Rentalcars, které mělo stejné pojištění za 300 Kč na den (12 eur) !!
Po vrácení auta mi na žádost ihned podepsali papír, že jsem vše vrátil v pořádku. TOP CAR využiji určitě i příště.

Doporučení jsem měl i na https://www.autoreisen.com/, ale nabídka mi přišla dražší.

Letenky

Za mě asi nejlepší postup je takový, že sleduji/využívám tři hlavní weby, a to:
cestujlevne.com
jaknaletenky.cz
www.skyscanner.cz

přes první dva zmíněné weby sleduji aktuální nabídku akčních letenek apod. Oni se tomu věnují denně, vybírají nejzajímavější akce a zprostředkovávají prodej, prostě živí se tím. Díky těmto webům můžete narazit na opravdu zajímavé letenky, ale mně osobně slouží spíš jako inspirace a upozornění.
Když už chci opravdu někam letět, nebo bych chtěl využít jejich nabídky, ověřím si cenu letenek na oficiálních stránkách zmíněných prodejců (mnohdy je letenka ještě o nějakou stovku levnější a máte to koupeno přímo od dopravce).

K vyhledání letenky používám i srovnávač skyscanner, ale nakonec pak kupuji stejně přímo od dopravce (ryanair apod)

 

Mapy

Pokud se bavíme o Evropě, tak Mapy.cz jsou dle mého názoru svoji kvalitou asi tím nejlepším, co může být. Vždy před cestou si stáhnu do mobilu offline mapy dané země, kam jedu. Pak nemusím řešit ani data, možná snad jen powerbanku na mobil :))

Navigaci v autě řeším přes google maps. Pokud má člověk v mobilu data, tak v rámci EU není žádný problém. Zas tolik to nežere a navigace je cajk.
V případě, že jedu mimo EU a data nemám, tak jsem doposud využíval offline mapy aplikace maps.me. Tahle apka se mnou v podstatě jede na každý výlet do zahraničí a když něco nenajdu v googlu, nebo přes mapy.cz, tak koukám sem. Opět platí, že nejlepší je si stáhnout vybrané offline mapy do svého mobilu.

 

Poznámky a oblíbená místa

Od své cesty na Zéland jsem mimo jiné začal využívat Moje mapy & My maps přes google účet. Podle mě je to úplně super nástroj, kde si můžete do mapy značit oblíbená místa, trasy, vrcholy, chaty, bary, restaurace, ubytování, pláže apod. Jednoduše pak můžete sdílet online, s kamarády, na blogu apod. Lze tam přidávat vrstvy tras (.gpx apod). Lze si vkládat poznámky, odkazy, prostě vše.

Na poznámky se mi pak osvědčil nástroj Google Keep. Opět zejména díky online propojení s google účtem, emailem, mobilem apod.

 

Místa a plány

Určitě na doporučení přátel (restaurace, ubytování).
Dále hledám podle plánovaných aktivit.
Když chci lézt po skalách, projdu lezecké weby a články týkající se vybraných oblastí.
Když se chci válet na pláži, hledám nejlepší pláže v diskuzích a podle google recenzí.
Když chci do restaurace, dost často kouknu na google recenze.
Když chci jít běhat, kouknu na mapy.cz, jesi tam jsou značené trasy, nebo na stravu.

Pokud rádi běháte, nebo využíváte chytré hodinky a aplikaci strava, tak doporučuji následující.
Na stravě si vyhledat segmenty v oblasti, kam se chystáte. Společně se segmenty lze jednoduše dohledat i celé běžecké trasy lidí, kteří daný segment proběhli. Pak můžete zvesela plánovat běžecké výlety apod a taky víte, že když to běželo hodně lidí, že by mohlo jít o zajímavé, oblíbené a pěkné běžecké úseky.

Další aplikace – starší články na webu cestujsvetem.cz

Mobilní cestovní aplikace

Prosím ohodnoťte

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 1823



Booking.com

admin

Počet příspěvků: 1

Externí odkazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *