Chicago – Větrné město 5/5

Město Chicago, často označované jako „Větrné město“ leží na pobřeží Michiganského jezera ve státě Ilinois, USA. Na jeho prozkoumání jsem si nechal poslední 3 dny své návštěvy po USA a v několika bodech dále najdeš vytipovaná místa, která dle mého pohledu stojí zato navštívit.

1) Willis Tower

Do roku 2009 známá pod názvem Sears Tower je s výškou 442 metrů nejvyšším mrakodrapem v Chicagu a zároveň druhou nejvyšší budovou v USA. Pyšní se nezaměnitelným hranatým designem a 108 podlažími. Tento mrakodrap je jedním z nejatraktivnějších míst v Chicagu, zejména pro jeho skylodge – skleněné výklenky s úžasnými výhledy.

P1030776

Mimo Willis Tower jsou v Chicagu další 3 mrakodrapy, držící si místo v první desítce nejvyšších budov USA.

  • (4) Trump International Hotel and Tower, Chicago, 423 m
  • (7) Aon Center, Chicago, 346 m
  • (8) John Hancock Center, Chicago, 344 m.

 

2) John Hancock Center

Mrakodrap s observatoří, úžasným výhledem a jedním z nejrychlejších výtahů v USA. Tato nezapomenutelná vyhlídka si mě získala zejména díky otevřené části promenády, kterou jsem si užil nejvíc za tmy (otevřeno do 23.00). A ty vyklápějící okna, co jsou vidět ve videu, tam za mě ještě nebyly, škoda 😀

 

3) The Loop – centrum a nadzemka

Chicago Loop je městská část v centru Chicaga, která je na sever a na západ ohraničená řekou Chicago, ulicí Harrison Street je ohraničena na jihu a jezerem Michiganským jezerem k východu. Jmenuje se podle místní nadzemní dráhy, která tuto oblast objíždí po smyčce. Zastávky jsou označovány písmenem „L“ a nachází se nad zemí. Oficiální název je „komunitní oblast číslo 32“. Smyčka je centrem Chicaga a bezesporu nejvíce kultovní částí města.

P1030738

 

4) Cloud Bean a Grant park

Futuristická fazole známá jako „Cloud Gate“ má lesklý zevnějšek a vytváří zábavné a zkreslené odrazy o 360 stupňů. Ideální místo na odpočinek po procházce centra Loopu.

P1030751

Obdobně Grant park nabízí ideální místo pro odpočinek. Za tmy jsou fontány nasvícené barvami a vytváří krásné kulisy mezi jezerem a zastavěným městem.

P1030817

 

5) Navy Pier

Z Navy Pier jsem jel okružní jízdu lodí přes centrum Chicaga. Projížďka okořeněná komentářem je příjemnou alternativou rychlé a pohodové prohlídky města z trochu jiného úhlu pohledu.

P1030691

P1030671

 

6) Muzeum přírodních věd a průmyslu

Muzeum je největším centrem přírodních věd na západní polokouli a bylo prvním muzeem v Severní Americe, které nabídlo návštěvníkům možnost dotknout se a komunikovat s exponáty. Mě osobně zaujala nejvíce prohlídka německé ponorky z II. Světové války.

P1030556

P1030577

 

Něco málo pro gurmány

Al’s #1 Beef Restaurant

Historie AL’s #1 Italian Beef Restaurant sahá až do roku 1938, kdy Al Ferrari, jeho sestra Frances a švagr Chris Pacelli, Sr., vymysleli originální nápad a recept na unikátní italské hovězí sendviče. Italian Beef sendvič byl v podstatě vytvořen z nutnosti během Velké hospodářské krize, kdy maso bylo velmi vzácné a drahé. Aby z toho vytěžili maximum, krájeli maso na velmi tenké plátky, které pak dávali na tlusté bochníky čerstvého italského chleba. Více například v přiloženém videu níže. To prostě musíš ochutnat!

Mimo originální sendviče jsou v nabídce Italské klobásy, Chicago hot dogs, domácí ručně krájené hranolky, polské klobásy a jiné vychytané speciality. Tohle místo najdeš na Taylor Street, která dodnes zůstává jedním z kultovních míst Chicaga.

P1030618

P1030786

 

Gino’s East – deep dish pizza

Příběh Gino’s East započal v roce 1966, kdy se dva taxikáři rozhodli otevřít pizzerii kousek od věhlasné ulice Michigan Ave a Superior St. v Chicagu. Původní Gino’s East se okamžitě stala legendou a oblíbeným místem Chicaga nejen mezi lokály, ale i celebritami z celého světa. Toto originální místo najdeš zde.

P1030601

 

Pro inspiraci přikládám video Man v Food, kterým jsem se nechal inspirovat já!

 

Užitečné informace

Ubytování

Ubytování v Chicagu jsem řešil přes couchsurfing, kdy jsem formou poptávky uvedl informace o počtu nocí a termínu příjezdu. Ozvali se mi 2 poskytovatelé a s jedním z nich jsem se domluvil. Paul mě vyzvedl na nádraží a zavedl k němu domů. Lokalita byla kousek od centra Loopu a zastávky metra. Mimo mě byli na bytě další 3 nocležníci. Hned první den nás Paul vzal na prohlídku města a po místech, kterých bychom si sami vůbec nevšimli. Celkově hodnotím tuto první zkušenost s couchsurfingem jako pozitivní. A bylo to zadarmo 😀

Z dalších možností lze například využít nabídku AirBNB nebo Booking.com

 

Metro a doprava z letiště Chicago O’Hare International Airport

Nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem pohybu po městě a blízkém okolí je metro/nadzemka. Metro má 8 barevně od sebe odlišených linek. V centru města se nachází smyčka Loop, v podstatě jde o velkou křižovatku, kde můžete pohodlně přestupovat mezi všemi linkami. Výhodou metra je, že v delších intervalech funguje i přes noc. Lístky koupíš v automatech. Základní cena je 3$ (2,25$ základní sazba + 0,75 centů poplatky, neplatí pro letiště O’Hare). Pro delší návštěvu se vyplatí vícedenní pas, např. 3-denní ticket stojí 20 $. Z letiště O’Hare lze koupit lístek za 5$.

 

Atrakce a místa k návštěvě

Vstupné na atrakce doporučují koupit předem online, vyhnete se tak frontám a lze ušetřit i docela dost peněz. Vstupné se většinou pohybuje od 20 $, často i nad hranicí 30$, pokud tedy plánuješ navštívit více než tři atrakce, vyplatí se koupě turistické karty. Lze využít např.

Chicago CityPass. Výhodou je zejména časové rozpětí 9 dnů. Nevýhodou může být omezená nabídka pouze 5 ze 7 vybraných atrakcí, přičemž lze dokoupit i zbylé dvě za výhodnější ceny. Voucher můžeš koupit přes internet na stránkách Chicago CityPASS. Služba umožňuje použít i mobile voucher. Poté, co jej ukážeš na svém mobilním zařízení na první atrakci nebo v jedné z mnoha poboček, obdržíš svůj CityPASS. Od návštěvy první atrakce ti také běží platnost 9 dní.

Druhou možností je turistická karta GO Chicago Card. V nabídce je ve třech variantách, které za různé ceny zajišťují vstupné do určitých atrakcí. Výhodu oproti kartě CityPass vidím zejména v nabídce více alternativ, tzn., za odpovídající cenu můžeš navštívit více či méně atrakcí než s kartou CityPass.

  • ALL-Inclusive PASS nabízí 1, 2, 3, nebo 5 denní kartu s možností návštěvy až 26 atrakcí.
  • Explorer PASS umožňuje výběr 3 nebo 5 atrakcí z celkového počtu 25 atrakcí (bez Shedd Aquarium)
  • Own PASS – je čistě individuální variantou, kdy si vybereš konkrétní atrakce, které chceš vidět.

Voucher můžeš koupit přes internet na stránkách smartdestinations.com. Opět máš možnost buď tisku, nebo na první atrakci ukážeš v mobilním zařízení.

Prosím ohodnoťte

Umístění

Budget a časový rozsah

Budget: 0-10 tisíc

Časové rozpětí: do 3 dnů

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 1558Booking.com

Klokan

Počet příspěvků: 22

Externí odkazy

cestujsvetem.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *