Booking.com

12
Pro
2019

Tenerife

Tenerife bylo mojí již třetí návštěvou Kanárských ostrovů a naší první společnou. Očekávání bylo veliké a musím říci, že bychom potřebovali minimálně 5 dalších výletů, ke zvládnutí všeho, co jsme měli naplánované.

 reporty & cestopisy
5/5
3
Bře
2019

Za prací do Německa – praktické rady a tipy

Následující řádky obsahují základní rady a tipy pro ty, kteří se rozhodnou vydat na pracovní zkušenou k našemu západnímu sousedovi. Díky EU a tedy volnému pohybu osob a potažmo pracovní síly jsme ušetřeni spoustě formalit, stále má však i občan EU určité povinnosti. Následující poznatky vychází z osobních zkušeností autorky, která se vydala hledat práci do multikulturního velkoměsta Frankfurtu nad Mohanem, aniž by uměla slovo německy.

 reporty & cestopisy
rozpočet 30-50 tisíc
9
Zář
2017

Balkan trip

Něco málo o tripu na Balkán. Koupili jsme jednosměrnou letenku do srbského města Niš. Busem a stopem jsme se vydali přes Kopaonik a přírodní rezervaci Uvac do městečka Prijepolje, kde jsme se zúčastnili závodu Jadovnički ultramaraton. Následně jsme pokračovali stopem do Černé Hory, navštívili Žabljak, přejeli pohoří Durmitor a pokračovali stopem do Sarajeva v Bosně a Hercegovině. Z Tuzly jsme pak letěli zpět domů.

 reporty & cestopisy
rozpočet 0-10 tisíc
4/5
4
Dub
2017

Tip na Trip: La Palma

V pořadí 2# Tip na Trip věnujeme Kanárským ostrovům, a to spíše méně známému ostrovu La Palma. Ten patří spíše k méně navštěvovaným ostrovům, zato mírně levnějším, v porovnání například se sousedním ostrovem Tenerife. Na ostrově není moc pláží k válení a ostrov spíš vybízí k aktivním outdoorovým činnostem. Příroda, hory, sopečná krajina, černé pláže a geologické a biologické diverzity jsou hlavními dominantami ostrova.

 blog
4/5

Kiwicom_FlySmart_300x250_cz