Eurotrip – Barcelona

Část #2 Z Prahy do Barcelony, odtud do Palerma, závěrem do Říma a zpátky do Prahy. Kolik to stálo, jak se cestovalo, jak se bydlelo, co stálo za vidění.

BARCELONA

Pro milovníky architektury, zejména samozřejmě Gaudího a památek obecně, ráj. Pro nás – „foodlovery“ a „dobrodružství vyhledávače“ krapet zklamání. I my jsme si však našli krásná místa, viz. naše video

Praktické:

Z letiště El Prat v Barceloně do centra jsme se dostali pohodlně autobusem, který staví hned u terminálu (cena cesty  €5). Ubytování jsme zvolili v centru kousek od Sagradi Familie (stejnojmená zastávka metra) a můžeme jen doporučit. U Sagradi, k našemu překvapení, však nejsou žádné extra restaurace či kavárny (nebo jsme je alespoň neobejvili), takže snídaně řešíme nákupem v pekařství a další jídla už mimo tuto oblast.

Co navštívit:

Neměli jsme žádné speciální plány, co chceme ve městě navštívit. Orientovali jsme se nakonec dle klasických, docela šikovných mapek různých City Sightseeing jako třeba tento. Okružní jízda s nimi opět stojí majlant, takže jsme vyrazili po vlastní ose. V Barceloně je samozřejmě opravdu hodně míst, které lze navštívit. Připravte se však na nemalé částky pro jakýkoli vstup (okolo €20 na osobu). Co je aspoň částečně zdarma a stojí to za to je Park Guell, Sagrada Familia lepší zvenku než zevnitř, takže také dejme tomu zdarma, market La Boqueria na hlavní třídě La Rambla, Chrám sv.Eulálie a hlavně městká pláž, tu nevynechtejte. Je skvělá!

 

DCIM101GOPROG0460894.

V tuhle mimosezóní dobu nebyla pláž nijak přecpaná a byli jsme z ní opravdu příjemně překvapeni. Šli jsme na ni jak pěšky (od Sagradi asi 45minut) nebo metrem na zastávku Barceloneta. Pokud si chcete dopřát trochu více pohodlí, je zde možná pronajmout lehátka+slunečník za €28 na celý den, ale pozor, cena se během dne nemění. V 17hodin odpoledne Vás „skásnou“ stejně jako v 9hodin ráno. Samotný slunečník je pak po celé pláži za €10 (bezplatný stín zde nenajdete).

Kde se najíst:

Jak bylo již zmíněno, u Sagradi Familie se nám dobré jídlo (cena/kvalita) najít nepodařilo. Avšak kolem městské pláže jsou nejrůznější plážové bary. My doporučujeme především, od pláže trošku vzdálenější, bistro Onac. Dobré jídlo je i přímo u pláže, ale připlatíte si (hlavně za alkohol).

snimek-obrazovky-2016-09-23-v-21-32-10

Na jídlo i na podívanou je skvělý také market La Boqueria, ochutnáte zde hlavně čerstvé mořské plody či Paelu.

V Barceloně jsme strávili 6dní a hodnotíme to jako hodně na toto jedno město, myslím, že by bohatě stačily 4 dny. Pokud tedy nejste extrémními fanoušky Gaudího a nechystáte se do nejrůznějších museií.

Pefu&Lukyson

část #3 (připravujeme)

Prosím ohodnoťte

Umístění

Budget a časový rozsah

Budget: 0-10 tisíc

Časové rozpětí: 4-9 dní

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 731Booking.com

PeFu Lukyson

PeFu Lukyson

Jsme PeFu a Lukyson, zijeme v Praze a natacime videa z naseho zivota, zejména jsme-li zrovna na cestách.

Počet příspěvků: 18

Externí odkazy

2 názory na “Eurotrip – Barcelona

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *