Mobilní cestovní aplikace

11
Lis
2016
blog

Ať chceme nebo ne, i cestování je dnes silně propojeno se světem digitálních technologií a chytrými telefony. Zkusili jsme dát dohromady seznam několika aplikací, se kterými máme zkušenost a které by se vám na cestách mohly hodit..

Ať chceme nebo ne, i cestování je dnes silně propojeno se světem digitálních technologií a chytrými telefony. Zkusili jsme dát dohromady seznam několika aplikací, se kterými máme zkušenost a které by se vám na cestách mohly hodit.

1. KIWI.com – skvělá aplikace, která ti pomůže najít nejoptimálnější variantu letenek. Užitečná je zejména v případě flexibility cestovatele, který není nijak svázán datem odletu či místem cílové destinace. Interaktivní mapa ukazuje ceny do různých destinací a záleží jenom na tobě, jaký let si zvolíš podle preferovaných kritérií. Unikátní je i poskytovaná garance přestupu, kdy lze kombinovat let u více lowcostových společností se zárukou dopravení do cílové destinace. Kombinací parametrů jako cena, počet přestupů, časová náročnost můžeš dále specifikovat vyhledávané lety, pak už si stačí jen vybrat.

kiwi

2. MAPS.ME – tahle aplikace byla už několikrát zmíněna v reportech od Klokana na webu cestujsvetem.cz. Je to kompletně free offline navigace s mapami téměř celého světa. Stačí si vybrat zemi, stáhnou mapu a jsi v pohodě. Mapy lze využít jak v autě, tak při pěší turistice. Mapy nabízí i skvěle a podrobně zpracované body zájmů (supermarkety, parkoviště, pekárny, apod.), takže není problém najít např. super pekárnu s luxusní kávičkou v absolutně pro nás neznámém městečku někde v Maroku.
maps-me2

3. COUCHSURFING – asi není třeba nijak zvlášť představovat. Apka ti pomůže najít tu nejlevnější formu ubytování u lokálních lidí. Mnoho cestovatelů považuje couchsurfing za nejlepší formu poznání místních kultur a získání opravdových autentických zážitků.

couchsurf

4. AirBNB – revoluční služba, prostřednictvím které si zajistíš pronájem ubytován téměř po celém světě. Svou nabídkou pokrývá více jak 34.000 měst. Výhodou je plánování za pochodu. Můžeš procházet nabídky konkrétních lokalit dle vlastních specifických požadavků, hledat krátkodobé i dlouhodobé pronájmy, obyčejné nebo alternativní. Komunikovat s hostiteli můžeš přímo v aplikaci a domlouváš si s nimi třeba i vlastní specifické požadavky. Aplikace umožňuje celou správu přímo z mobilu.

air

5. Rome2rio – je aplikace, která ti usnadní vyhledání možností přepravy z jednoho místa do druhého. Já osobně ji využil zejména v zahraničních destinacích, kde jsem prostě nevěděl o žádných možnostech přepravy. Aplikace ti nabídne několik variant (auto, bus, vlak, loď, letadlo, taxi a jejich kombinace) s orientační cenovou kalkulací. Za silnou stránku považuji zejména to, že člověk zjistí nějaký obecný přehled, jaké má vůbec možnosti dopravy, z jakého města vyplouvají trajekty, jaké letecké společnosti v daném směru lítají, jestli vůbec funguje nějaká hromadná doprava, přes které město jezdí autobusy, kde je přestupní uzel apod.

rome

 

Malý tip na závěr:

Zvažovali jsme ještě nějakou multifunkční aplikaci na konverzi měn apod. Nevím jak vy, ale my máme tu nejlepší zkušenost čistě s internetovým prohlížečem a stránkou google.com. Chceš si koupit na tržnici v Maroku šátek za 150 MAD a chceš znát aktuální kurz marockého dirhamu? napiš do googlu „150 mad to czk“ a výsledek je na světě – prosté a jednoduché.

Je nám jasné, že existuje spoustu dalších a zajímavých aplikací, ale my v našem týmu jsme měli nejvíce zkušeností právě s těmito vybranými. Pokud máš tip na nějakou další apku, o které si myslíš, že by v seznamu neměla chybět, neváhej a napiš nám do zpráv na facebooku, na email redakce@cestujsvetem.cz nebo do komentářů níže.

 

Prosím ohodnoťte

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 1277Booking.com

Redakce

Redakce

Počet příspěvků: 15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *