Plánování podzimního Eurotripu

Část #1 Z Prahy do Barcelony, odtud do Palerma, závěrem do Říma a zpátky do Prahy. Kolik to stálo, jak se cestovalo, jak se bydlelo, co stálo za vidění.

Ve chvíli, kdy se léto s Českou republikou loučí, vymýšlíme kam si jej vydat prodloužit. Začátek podzimu není ideálním časem na to, objevovat lákavé exotické části světa. Po krátkém googlování se většinou dočteme, že prší (Srí Lanka) či hrozí různé přírodní katastrofy (Filipíny). To však o jižní Evropě neplatí.

Hledání správné destinace

  1. Pokud máte do odjezdu ještě relativně daleko a můžete si chvíli dovolit sledovat různé akční nabídky nastavte si filtr hlídání letenek třeba na zaletsi.cz. Musíte ale vědět kam chcete letět a mělo by vám být jedno kdy.
  2. Pro sledování akčních letenek, napříč různými weby, můžete využít také Facebook. Na FB existuje položka „Zájmy“ zde si můžete vytvořit svoji skupinu zájmů na cokoli a nalikovat si sem všechny možné FB stránky, které nepřetržitě postují akční letenky. Nebo jednoduše odebírejte můj seznam zájmů Travel . Po rozkliknutí se vám na upravené timelině ukáží právě jenom nalikované FB stránky.

 

Ani jedna z variant se však nehodila pro nás. Jediné co jsme totiž na začátku věděli bylo, že máme tři týdny společného volna, že chceme vyrazit prakticky kamkoli a že to má být v rámci našich finančních možností tzn.cena zpáteční letenky max 15 000Kč pro jednoho (víme, že při troše štěstí a pravidelném hledání se za tyhle peníze můžete dostat na druhý konec světa). Celý trip pak do 30 000Kč

A pro takovouto variantu, kdy je Vám kromě termínu a peněz všechno jedno, se perfektně hodí kiwi.com (bývalý v česku, v Brně, vzniklý Skypicker). Určitě doporučujeme vyzkoušet. Můžete si zde nastavit termín (interval termínu, kdy chcete odletet a přiletet) + finanční rozsah letenky, bez nutnosti nastavit destinaci a přehledná mapka pak ukáže, kam že se to můžete „rozletět“.

Snímek obrazovky 2016-08-29 v 15.07.16

Plánování Eurotripu

Vzhledem k počasí v Asii jsme exotiku v zářijovém termínu zavrhli a v Evropě nám přišlo málo navštívit je jednu destinaci. Nakonce jsme tedy zvolili na kiwi.com možnost „více destinací“ s různým intervalem příletů a odletů. Naplánovali jsme malý eurotrip přes Španělsko (přílet do Barcelony) do Itálie nejprve na Sicílii (přílet do Palerma) a následně do Říma. Ve všech destinacích jsme +/- 5 dní a Kiwi.com nám umožnilo všechny lety zarezervovat na pár kliknutí.

Snímek obrazovky 2016-08-29 v 20.19.15

Po euforii ze získaných letenek to samozřejmě teprve začíná.

Bydlení jsme se rozhodli řešit výhradně na airbnb. Postřehy:

  1. Hostitelé dávají slevu, pokud jste ve měste celý týden (7nocí)
  2. Ve skrytých filtrech si můžete zvoli „superhostitele“ máte tak zase o něco větší jistotu, že budete spokojení

Kompletnější návod, jak může vypadat rezervace přes airbnb najdete v tomto článku.

Ubytování sem nám podařilo sehnat celkem za 9 300Kč/osoba za všechny destinace. Bydlíme vždy v centru jednotlivých měst (Barcelona, Palermo, Řím), takže cena podle nás hodně slušná.

Pro plánování konkrétních výletů/prohlídek jsme pořídili průvodce Lonely Planet (online třeba v Neoluxoru), nejsou uplně levné, ale vyzkoušené a dle našeho názoru  nejlepší. S plánováním to nepřeháníme, ale alespoň rámcově to tentokrát bude potřeba. Není to na jednotlivých místech tak levné, abychom byli spontání jako třeba při naše tripu po Vietnamu (videa z tohoto tripu najdete zde).

Pefu&Lukyson

část #2 zde

 

Prosím ohodnoťte

Umístění

Budget a časový rozsah

Budget: 10-30 tisíc

Časové rozpětí: 15-30 dní

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 55234Booking.com

PeFu Lukyson

PeFu Lukyson

Jsme PeFu a Lukyson, zijeme v Praze a natacime videa z naseho zivota, zejména jsme-li zrovna na cestách.

Počet příspěvků: 18

Externí odkazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *