7 důvodů, proč cestovat sám 4/5

3
Bře
2016
blog

Sedm věcí, proč cestovat sám a jaké to může mít výhody.

7 důvodů, proč cestovat sám

1. Nikdy nevíš, co se všechno stane a koho cestou potkáš
Jako sólo cestovatel mám daleko větší šanci seznámit se s novými lidmi, než když cestuji ještě s někým. Když cestuji sám, vnímám mnohem více své okolí, všímám si ostatních lidí a nutí mě to s nimi komunikovat. Často přemýšlím o jejich životě, o jejich kultuře, o jejich radostech a trápeních. Sleduji, jak žijí všední život a srovnávám s tím mým. Cestou potkávám spoustu lidí, s některými si vyměním jen pohled, s některými úsměv či pozdrav a v některých nacházím otevřenost, pohostinnost, dobrosrdečnost a přátelství.

2. Nejlepší možnost, jak objevit nepoznaná místa a ochutnat specifická jídla.
Miluji exotická jídla a tradiční místní kuchyni. Jako dobrodružný sólo gurmán máš mnohem větší šanci objevit kouzlo lokální kuchyně v zapadlých uličkách, mimo turisticky známé restaurace. Mimo to máš možnost jíst pokaždé v jiné společnosti lidí. Obvykle se tak dostaneš na místa, na která by ses s nikým jiným nepodíval, ať už kvůli solidaritě nebo strachu.

3. Pomíjivá osamělost
Sólo cestování je pro mě jedna z možností sebepoznání. Spojení s lidmi je obvykle to, co přináší štěstí. Úsměvy, vtipkování, poznávání nových lidí a všechny ty vzpomínky a zážitky tě posouvají dál.

4. Zážitky
Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. To, že se nebudeš spoléhat na své známé, ti usnadní poznávání nových lidí. Můžeš dělat mnohem více věcí bezstarostně a naplno.

5. Sólo cestování pomáhá odstranit kulturní bariéry.
Když jedu na vlastní pěst, nikdo mě nemůže podpořit a proto mám větší tendenci nechovat se jako turista, ale nutí mě to přizpůsobovat se místním. V důsledku toho mě možná místní lidí vidí jinak a chovají se tak.

6. Samostatnost
Při sólo cestování stojí vše na tobě, nikdo za tebou nestojí, nikdo za tebe nerozhoduje, nikdo za tebe neřeší problém, kterému zrovna čelíš.  Musíš se spolehnout sám na sebe. Učíš se za pochodu a to je nejlepší škola života. Naučíš se improvizovat, lépe pozorovat okolí a naslouchat ostatním. Budeš sebevědomější a hrdý na to, jak jsi překonal okolí, sám sebe, strach a hlavně, že si to zvlád.

7. Děláte věci, co vás baví
Mně osobně to prostě baví, bez toho by to nešlo.

Prosím ohodnoťte

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 2243Booking.com

Klokan

Počet příspěvků: 24

Externí odkazy

cestujsvetem.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *