Taste of Thailand

4
Dub
2018
story

Jsme milovníci jídla, navštívili jsme Thajsko a ochutnali spoustu dobrot. V severní části Thajska jsme byli v Chiang Mai, Chiang Rai a v Pai. V následující textu přiblížíme několik míst, kde jsme jedli a které bychom bez váhání navštívili zas.

Jsme milovníci jídla, navštívili jsme Thajsko a ochutnali spoustu dobrot. V severní části Thajska jsme byli v Chiang Mai, Chiang Rai a v Pai. V následujícím textu přiblížíme několik míst, kde jsme jedli a které bychom bez váhání navštívili zas.

Chiang Mai

Sunday night bazar – street food market a stánky se vším možným. Proplétání davem a vůně všech chutí, to prostě musíš.

Sunday Night Bazar

Sunday Night Market street food

Number 9 – levná, ale nikdy nezklamala. Pad Thaj měli dobrý, nabídku také a ceny byly hodně příjemné. Otevírací doba byla do pozdních večerních hodin. Kousek od hostelu You and Me.

Number 9

Huen Muan Jai – restaurace se severskou kuchyní. Jídlo jsme dostali zabalené v banánovém listě. Zvolili jsme lepivou rýži. Doporučujeme zkusit kari pastu z Jackfruit. Recenze Foursquere.

Pasta z jackfruit, curry a sticky rice

Khao Soy Mae Sai – prostě za mě nejlepší Khao Soy, které jsem ochutnal. Chvíli nám trvalo, než jsme chytli správnou otevírací dobu, ale když se zadařilo, olizovali jsme se až za ušima. Restaurace byla plná lokálů, což taky mluví za vše. Jídlo bylo „spicy“, ale prostě skvělé.

Khao Soy Mae Sai

Khao Soy Mae Sai

Street food u Strýčka ve čtvrti Nimman – easy street food a spousta lokálů. Jestli chceš jíst na ulici, tohle je ta správná volba. Název jsem si vypůjčil z jiného blogu, jelikož se mi líbil a nenašel jsem lepší jméno. Odkaz na lokalitu zde.

Burmese – easy street food, hned vedle „Strýčka“

Rod Yiam Kitchen – vynikající vůně, vynikající chuť. Trochu vyšší ceny, ale určitě stojí za návštěvu. Nemůžu si pomoct, ale to jídlo bylo prostě skvělé. Recenze Foursquere.

Chang Phuak Gate Night Market – Food Stalls. Na tenhle noční trh jsme chodili každý den. Někdy jsme dali jídlo a vždy jsme dali smoothie. Stačí si jen vybrat kombinaci, která vás nejvíce zaujme, nebo si můžete namyslet svoji vlastí. Cena 30 thajských báthů byla prostě luxus. Vše bylo čerstvé a tady, tady to žilo.

Chang Phuak Night Market & street food

Sukiyaki – Chang Phuak Night Market & street food

The Warorot Market – street food okolo tržiště, kde najdete spoustu jídla, potravin, koření, čajů, kosmetiky, suvenýrů apod.

Wararot Market

Smoothie and coffee

Khun Kae’s Juice & Smoothie Bar – nejlepší smoothie bar, který jsme potkali. Byli jsme tam několikrát a vždy jsme si pochutnali. Spousta variant v nabídce a můžete si zvolit i vlastní. Doporučujeme zkusit bowle a zelený drink The Number One. No prostě pecka, která nám chybí už teď. Facebook page.

„Green“ smoothie podle svého gusta

Chocolate smoothie bowl

Blueberry smoothie bowl

Khun Kae’s Juice & Smoothie Bar

Hom Coffee – pro nás nejlepší kafe, měli jsme to blízko k hostelu, dávali jsme si normální nebo ledové thajské kafe, které nás vždy nakoplo. A ty ceny, ty byly prostě boží. Recenze Tripadvisor.

Hom Coffee

Hom Coffee & iced coffee

Ristr8to Lab – zajímavá, hipsterská kavárna s neobyčejnou možností pití kávy ze zkumavek. Tohle jsme si nemohli nechat ujít. Faceboo page.

Ristr8to Lab

Basecamp Coffee House – ideální místo pro snídani s dobrým kafíčkem. Příjemná obsluha a spousta informací o běžeckých trailech v okolí. Facebook page.

Issara coffee samoeng – vynikající kafčo, skvělá nabídka a hlavně příjemné posezení na bambusových terasách s výhledem na rýžová pole. Tuhle příjemnou a útulnou kavárnu najdete kousek za vesnicí Samoeng. Projedete celou vesnicí směrem na severo západ a pak přes kopec. Facebook page.

Issara coffe Samoeng

Chang Phuak Gate Night Market – Noční trh s nejlepší nabídkou smoothie. Stačí si jen vybrat kombinaci, která vás nejvíce zaujme, nebo si můžete namyslet svoji vlastí. Cena 30 thajských báthů byla prostě luxus.

Vyber si svoje smoothie

 

Chiang Rai

Pho Chai Restaurant – na tuhle restauraci jsem narazil v recenzi jednoho cestovatelského blogu. Místo najdete hned pod historickými hodinami v samém centru Chiang Rai. Z kruhového objezdu u hodin po silnici směrem dolů na jih a cca po 100 metrech po pravé straně.

Pho Chai Restaurant & Khao Soi Phor Jai

Night street food – na tento plácek s mnoha streetovými restauracemi jsme dostali tip přímo z ubytování. Ulice je hned vedle King Mengrai Monument. Najdete v přiložené google mapě na konci příspěvku.

Chiang Rai Night Bazaar – je ideálním místem ke strávení příjemného večera. Kromě jídla tu najdete stánky s oblečením a stánky se vším možným. Na trhu hrála live hudba.

Coconut icecream

 

Pai

Pen’s Kitchen – výborné Khao Soy, veliké porce, příjemné ceny a fajn atmosféra na velmi rušné ulici plné barů. Byli jsme tu dvakrát a rozhodně bychom se sem vrátili. 

Pen’s Kitchen – dinner time

Pen’s Kitchen – lunch time

Pen’s Kitchen – Khao Soy

Air Restaurant – nejlepší green curry, nízké ceny, příjemná atmosféra. Byli jsme tu několikrát.

Air Restaurant & green curry

Walking Street – street food, saláty, wafle, špejle, prostě vše. Nejlepší bylo mango with sticky rice – zalité kokosovým mlékem a wafle s nutelou, arašídovým máslem a banánem.

Mango with sticky rice bylo nejlepší

Almost Famous Bar – dlouho jsme chodili kolem a ačkoli jsme na doporučení hledali Boom Bar, drink neboli Mai Tai Bucket jsme dali v tomto příjemném Almost Famous Bar.

Mai Tai Bucket in Almost Famous Bar

 

Bangkok

Chatuchak Weekend Market – street food, špejličky se vším možným. Ochutnali jsme tady nejlepší a taky nejvíc spicy papaya salad, na který rozhodně nezapomeneme.

Chatuchat Weekend Market & street food

Chatuchak Weekend Market & street food

 

Koh Chang – Ranong

The Cashew Resort – vynikající snídaně, thajské kafe v několika variantách, Pad Thaj, Curry apod. Příjemné posezení hned u pláže.

Cashew Resort and breakfast time after running and swimming

Ratana Resort – asi nejlepší a nejpříjemnější posezení na bambusové terase nebo v altánku. Tenhle resort jsem měl nejradši, možná i díky přátelské atmosféře a fajn domácím majitelům. Vždy nás přivítali s úsměvem a jídlo měli skvělé.

Morning time and breakfast in ratana resort

The Sanguree Resort – v tomto resortu jsme byli ubytovaní a kromě přátelské atmosféry jsme si vychutnali skvělý Pad Thai a upgradovanou variantu Pad Thaie s „crispy“ noodles. Snídaně byly vesměs podobné jako v jiných resortech.

Pad Thai

 

Google Map s lokalizací všech výše zmíněných míst

Přejeme dobrou chuť.

Prosím ohodnoťte

Umístění

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 2111Booking.com

Klokan

Počet příspěvků: 24

Externí odkazy

cestujsvetem.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *