Léto v Ádru 4/5

Prodloužený víkend v Ádru, aneb lezení na písku, pivko u Tošováka, v Kalírně a koupání v pískovně. Život to je Adršpach.

První červencový týden sliboval pěkné počasí a tak jsme s klucíma z Vyndanec Crew a TJ Vysočina dohoukali prodloužený víkend v Ádru. První skupinka ve složení Kubee, Šéma a Klokan dorazila na místo už ve středu večer a kde jinde začít než v hospůdce u Tošováka. Padlo pár piv a s vypůjčeným průvodcem Křižáku i plán na další den. První cestu jsme dali na Křížového krále a Šémič na ni jistě dlouho nezapomene. Jižní hrana, špatně zvolená „Druhá varianta“ a vyšumění se zastavením o borovici zanechaly nemalé šrámy na Šémově vypracovaném těle. Šémič to ale nevzdal a cestu dolezl.

Křížový král - Jižní hrana VIIa

Křížový král – Jižní hrana VIIa

Křížový král

Šéma po vychrastění z rajbásku

Křížový král 2

Dopoledne se k nám připojil Kubík, kterej si stihl ještě poladit nějakou práci v Horním Adršpachu a přesunuli jsme se na Velblouda, kde Šéma s Kubeem polezli zajímavý traverz, no spíš to byl pokus o Srdce na dlani, který ovšem nevyšel a kluci označili tuto variantu jménem Dromedáří traverz.

Velbloud - Dromedáří traverz

Velbloud – Dromedáří traverz

Velbloud - Dromedáří traverz Kubee

Velbloud – Dromedáří traverz

Kousek vedle na věži Kruhová jsme nejdříve vyzvali cestu Muchy lapka.. „jak se kua cvaká ten kruh??“ a následně Sokolíka – Dolní i Horní variantu.

Kruhová

Kruhová – Muchy lapka VIIb

Květnová 2

Kruhová – Muchy lapka VIIb

Šéma se toho nebojí a na svůj doslova první den v Ádru si počíná výborně, tahá cesty a morálově vyčnívá. Na první den to stačilo a nezbývalo, než si užít procházku kolem pískovny, koupačku, jídlo u Tošováka a pivko v Kalírně.

IMG_20160707_185010

Pískovna

Pískovna

Večer se připojila druhá část bandičky ve složení Kili, Roman a Ježíš. Padlo pár piv a plán na další den. To už nás bohužel opustil Kubík, který hned brzo ráno odjel zpět do roboty někam za Prahu a ačkoli strašně chtěl, už se za námi nevrátil 😀 Kili se ujal role průvodce, což slibovalo výběr pěkných lezeckých cest. První zastávkou byly dvě věže Kužel a Podzimní, hned vedle sebe. Kili s Romanem začali Cvičením s kužely a následně lezli Jihozápadní stěnu na Podzimní. Šéma s Klokanem a Ježíšem šli nejdřív Severozápadní stěnu na Podzimní a následně Cvičení s kužely.

IMG_20160708_110238

Podzimní - Jihozápadní stěna VIIb

Podzimní – Jihozápadní stěna VIIb

Kužel - Cvičení s kužely VIIb

Kužel – Cvičení s kužely VIIb

Ohromení Kiliho přednáškou o zajímavých stěnách k lezení jsme došli až k věži Eskymák, kde Šéma s Klokanem dali Fluidum s krásným rajbáskem. Kili s Romanem a Ježíšem pokračovali na věž Čarodejnice, kde vyzvali cestu Dlouhá. Stejně jako Kubík i Kili nám po lezení zamával a odjel zpět na Vysočinu závodit na Orka triatlon, což se počítá a děkujeme mu především za několik fajn rad a tipů ohledně pěkného lezení, ale i technických poznámek k šémičovu homemade jistícímu vybavení.

 

Eskymák - Fluidum VIIb

Eskymák – Fluidum VIIb

IMG_20160708_173223

Kalírna

IMG_20160708_165424_HDR

Po lehkém odpočinku na Kalírně jsme nadhodili plán vyzvat ještě Bratraneckou věž ve velkém Ádru s fajnovým výhledem na tento skvostný kraj. Roman s Klokanem si to užili mnohem víc než naposled, kdy to probíhalo dost podobně, a Šéma s Ježíšem si naopak dali premiéru a nezapomenutelný zážitek s božím dvojkovým komínkem.

Bratranecká - Stará cesta II

Bratranecká – Stará cesta II

IMG_20160708_191319

IMG_20160708_192751

IMG_20160708_192659

Ve skalách jsme potkali Malavsona, který tak nějak zrovna plánoval svůj projekt na neznámou mini věž se zajímavou širočinou, do které nahnal i Šému, který záhy pochopil, že s jeho sedřenou paží s lišejem to nebude zrovna ideální počin. Poslední lezení proběhlo hned za kempem u Stránských na dvou věžích, kde si Šéma s Romanem vytáhli pěkné VIIb a Ježíš si vytáhl svou první cestu na Vztyčenou věž. Lezení jsme zakončili koupačkou v pískovně, po které následovalo příjemné posezení v Kalírně a hitparádní live koncert u Tošováka. Pivko teklo proudem. Sobotní dopoledne nebylo tak bryskní jako ty předešlé a do skal se šlo později. Jura nás poslal do velkejch na Krále. Této výzvy se chopil Šéma a vyvedl komín ve Staré cestě ke druhému kruhu, kde ho na dolez vystřídal Roman. Klokan s Ježíšem dolezli v závěsu a my všichni jsme si konečně užili skalp jedné Ádrovské domény.

Král - Stará cesta V

Král – Stará cesta V

Král - Stará cesta V pod druhým kruhem

Král – Stará cesta V pod druhým kruhem

Král (2)

Král

IMG_20160709_135058

Po vstřebání tohoto zážitku se přesouváme zpět za kemp u Stránských, kde si Roman se Šémou vytáhli pěkné VIIIa a následně vyzvali Páže.

Věž za Chaloupkama

Ježíš

IMG_20160709_160409

Páže – Prázdninová – Konec jedné spáry VIIc

Páže - Prázdninová - Konec jedné spáry VIIc Šéma

Páže – Prázdninová – Konec jedné spáry VIIc

Páže - Prázdninová - Konec jedné spáry VIIc Šéma (2)

Páže – Prázdninová – Konec jedné spáry VIIc

Páže - Prázdninová - Konec jedné spáry VIIc Ježíš

Páže – Prázdninová – Konec jedné spáry VIIc

Po odpočinku u Tošováka jsme také vytáhli lajny a něco málo pochodili za Tunelem v Brány do Ádru. Zahráli jsme hru Kubb a připojil se k nám Jindřich, který byl bouldrovat na Boru. Večer probíhal standardně v podobném duchu jako ty předešlé, a to u pivka v Kalírně.

Slackline

Slackline (2)

V neděli jsme vyrazili opět na Křížový vrch a krásné počásko slibovalo pohodové lezení. Začali jsme na věži Ústecká, kde jsme dali Starou cestu a Abdikaci. Jindřich s Roumenem vyzvali Pašeráckou stezku na věži Opičí. Proběhl i pokus o cestu s příznačným názvem Rovnání žrádla na Opičáka v podání Šémiče, Roumena a Jindry, ale tahle výzva bude ponechána na jindy. Následoval přesun na věž Křeslo s cestou Křeslo pro hosta. Na věži Ovčák jsme dali pohodovou expediční cestu Severozápadní stěnou s krásným vrcholovým rozhledem. Jindřich s Klokanem pak zakončili tohle příjemné nedělní odpoledne ještě cestou Cvičení s kužely na věži Kužel.

IMG_20160710_130054

IMG_20160710_125002

Ústecká - Stará cesta V

Ústecká – Stará cesta V

Křeslo - Křeslo pro hosta VIIa

Křeslo – Křeslo pro hosta VIIa

IMG_20160710_171127

Ovčák - Severozápadní stěna IV

Ovčák – Severozápadní stěna IV

Kužel - Cvičení s kužely VIIb (2)

Kužel – Cvičení s kužely VIIb

Trípek do Ádru se vydařil a myslím, že za nás Vyndance to bylo fajnové léto v Ádru, které rozhodně tímto prodlouženým víkendem nekončí. A co dodat na konec? Snad to, že lezení na písku není jako lezení na vysočinských skalách a morálek je tady zásadní. Život to je Adršpach.

IMG_20160707_084036

Prosím ohodnoťte

Umístění

Budget a časový rozsah

Budget: 0-10 tisíc

Časové rozpětí: 4-9 dní

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 1825Booking.com

VyndanecCrew

VyndanecCrew

Snowboarďáci

Počet příspěvků: 2

Externí odkazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *