Booking.com

12
Pro
2019

Tenerife

Tenerife bylo mojí již třetí návštěvou Kanárských ostrovů a naší první společnou. Očekávání bylo veliké a musím říci, že bychom potřebovali minimálně 5 dalších výletů, ke zvládnutí všeho, co jsme měli naplánované.

 reporty & cestopisy
5/5
3
Bře
2019

Za prací do Německa – praktické rady a tipy

Následující řádky obsahují základní rady a tipy pro ty, kteří se rozhodnou vydat na pracovní zkušenou k našemu západnímu sousedovi. Díky EU a tedy volnému pohybu osob a potažmo pracovní síly jsme ušetřeni spoustě formalit, stále má však i občan EU určité povinnosti. Následující poznatky vychází z osobních zkušeností autorky, která se vydala hledat práci do multikulturního velkoměsta Frankfurtu nad Mohanem, aniž by uměla slovo německy.

 reporty & cestopisy
rozpočet 30-50 tisíc
3
Bře
2018

Thajsko trip

Byli jsme dva a v plánu jsme měli severní část Thajska kolem města Chiang Mai a pak nějakou vyhlášenou oblast u moře. Výlet jsme pojali cestovatelsky, možná i trochu lowcostově, ale ne punkově. Vždy jsme si domluvili nějaké ubytování s vlastní koupelnou a jídlo jsme volili buď na streetu, nebo v lokálních restauracích u streetu. Cestovali jsme hlavně busem nebo na půjčeném skútru. Občas jsme vzali taxi, zkusili jsme i GRAB, obdoba u nás známého Uberu, a dva dny jsme jezdili v Chiang Mai na kole.

 reporty & cestopisy
4/5
9
Zář
2017

Gran Canaria

Trip na kanáry jsme pojali následujícím způsobem. Byli jsme tři a kromě klasického objevování ostrova jsme chtěli lézt, bouldrovat, chodit po horách a moje maličkost ještě běhat a surfovat. Bylo toho dost, proto jsme půjčili auto, které se stalo naším dočasným pojízdným domovem.

 reporty & cestopisy
rozpočet 10-30 tisíc
4/5
9
Zář
2017

Balkan trip

Něco málo o tripu na Balkán. Koupili jsme jednosměrnou letenku do srbského města Niš. Busem a stopem jsme se vydali přes Kopaonik a přírodní rezervaci Uvac do městečka Prijepolje, kde jsme se zúčastnili závodu Jadovnički ultramaraton. Následně jsme pokračovali stopem do Černé Hory, navštívili Žabljak, přejeli pohoří Durmitor a pokračovali stopem do Sarajeva v Bosně a Hercegovině. Z Tuzly jsme pak letěli zpět domů.

 reporty & cestopisy
rozpočet 0-10 tisíc
4/5

Kiwicom_FlySmart_300x250_cz