Eurotrip – Palermo 3/5

Část #3 Z Prahy do Barcelony, odtud do Palerma, závěrem do Říma a zpátky do Prahy. Kolik to stálo, jak se cestovalo, jak se bydlelo, co stálo za vidění.

PALERMO

Po rozlehlé Barceloně, nás „malé“ Palermo uchvátilo na první pohled. Atmosféra je úžasná a drsná, jako celá Sicílie, ale krásná. Jsme nadšení!!

14441112_1153520921361166_7825822988727128002_n

Praktické:

Letiště v Palermu je malé, ale o různé naháněče není nouze. Do centra sice jezdí pravidelně autobus, ale cenově podobně vychází i share taxi, které jsme nakonec zvolili, a za €7 na osobu nás dovezl až na místo našeho ubytování.

Ubytování jsme opět zvolili přes AirBnb a opět nám štěstí přálo, bylo skvělé a měli jsme i dostatek soukromí, doporučujeme.

Co navštívit:

Centrum Palerma nabízí několik stěžejních památek vč. divadla, kde se odehrávala závěrečná scéna The Godfathet 3 nebo „nestydaté“ fontány :). I tady jezdí City Sightseeing, ale nemyslím si, že má cenu je platit. Vše klidně obejdete pěšky. Zvládnete to vše za jeden den a je tedy dobré naplánovat si i nějaké výlety mimo centrum Palerma. Jeden pěší výlet jsme podnikli na horu Monte Pelegrino. Jako fanoušci již zmíněného kmotra jsme vyrazili také do Corleone. Jezdí sem autobus, staví v blízkosti hlavního nádraží v Palermu. S jeho nalezením jsme měli trošku problém, ale nakonec se podařilo. Autobusy jsou označeny ATS a jezdí každý den kromě neděle. A jeden den jsme strávili na nádherné pláži Mondello, sem naopak jezdí městská doprava, lístek koupíte přímo u řidiče a pláž opravdu stojí za to.

  • Monte Pelegrino

Na tuto horu míří spousty turistů a to i mimo sezónu, kdy jsme v Palermu byli my. Důvod je jediný – Rosalie, patronka města, která se tu kdysi rozhodla žít osamělý život. Pakliže nejste věřící, asi není nutné na tuto horu vyrazit. Co však stojí za to, je výhled z hory a pokud jste horolezec, je zde prý i obstojná lezecká stěna…

  • Corlene

Malé, tiché, vnitrozemské městečko. Dle průvodce jsme od autobusu zamířili rovnou do centra C.I.D.M.A Corleone, kde místní vyprávějí o mafiánské „tradici“ tohoto města a tato prohlídka opravdu stála za to. Kromě tohoto centra není v městečku příliš mnoho k vidění, my jsme však obdivovali oprýskané zdi s malbami a staré kostely… Pokud budete mít k dispozici auto, určitě je dobré brát Corleone jako výchozí bot pro další výlet do přírodní rezervace kousek za městem.14479641_1156410201072238_1670692092830898985_n

  • Mondelo

Tato nejznámější pláž v Palermu je opravdu krásná a cesta z centra se na ni určitě vyplatí. Pláž se nachází mezi horou Monte Pelegrino a Monte Gallo a pohled na tyto dvě hory z průzračné vody, která je v těchto místech opravdu nádherná, je nezapomenutelný. Pláž lemuje několik barů, ale s jídlem žádná sláva, vyplatí se zajít si kousek dál k náměstíčku, kde jsou levné restaurace.

snimek-obrazovky-2016-12-11-v-15-54-37

 

Kde se najíst:

Díky TripAdvisoru jsme v Palermu našli dva úžasné podniky. Burgrárnu FUD, kde krom skvělých burgerů vaří vlastní pivo a mají další své produkty a klidně si zde můžete dát salát či sendvič, otevírají až na obědy a restaurace se velmi rychle plní, ale stojí to za to. Druhým tipem je Bisso Bistrot, kde ochutnejte typický sicilský předkrm a skvělou domácí pastu. Ale pozor na otvírací dobu, Italové se nezapřou, ve chvíli kdy by Čech večeřel, Ital má ještě odpolední siestu. 🙂

Závěr

Palermo bylo za nás ideální mezizastávkou mezi dvěma metropolemi – Barcelonou a Římem. Atmosférické městečko nás nechalo odpočnout si. Myslíme, že se musí líbit každému milovníkovi Itálie, určitě si to zde však neplánujte na více než 3-4 dny.

Pefu&Lukyson

část #4 (připravujeme)

Prosím ohodnoťte

Umístění

Budget a časový rozsah

Budget: 0-10 tisíc

Časové rozpětí: 4-9 dní

Oblíbenost

Počet shlédnutí: 2176Booking.com

PeFu Lukyson

PeFu Lukyson

Jsme PeFu a Lukyson, zijeme v Praze a natacime videa z naseho zivota, zejména jsme-li zrovna na cestách.

Počet příspěvků: 18

Externí odkazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *